1/30/2014

Masz problem z szarym tłem nagłówka i obrazków?

Cześć! Wcześniej, kiedy na moim blogu gościł szablon z dostępnych na bloggerze, miałam ogromny zapał do zmian na moim blogu. Przeszukiwałam mnóstwo stron internetowych i for z poradami. Znalazłam kilka ulubionych z których korzystałam grzebiąc z kodzie HTML, sporo z tego, co chciałam, udało mi się osiągnąć. Proponowałam Wam posty z takimi instrukcjami, był nie mały odzew, ale ja wreszcie o tym zapomniałam i przestałam dawać Wam instrukcje.

Do tej pory pojawiły się trzy posty z mojego działu technicznego:


Dziś mam dla Was post z problemem, który widuję na wielu blogach. Mam na myśli szare tło, które pojawia się na nagłówku czy innych obrazkach, które wstawiane są na pasek boczny bloggera czy do postu. Sprawa do rozwiązania jest niesamowicie łatwa, wystarczą tylko 3 kliknięcia w Paincie albo programie do obróbki zdjęć, ja pokażę Wam to na jednym z najprostszych programów - Photoscape. ;)

Na początku zobrazuję problem. Jak widać na poniższym obrazku, nagłówki mają dwa rozszerzenia .JPG i .PNG i tu jest cały problem szarego tła! ;) Możecie zauważyć, że nagłówek .PNG jest lepszej jakości, kolory są takie, jakie być powinny i nie ma szarego tła, na nagłówku .JPG, na pierwszym zdjęciu niebo praktycznie zlewa się z rzeką, mają podobny kolor, na kolejnych trzech zdjęciach niebo ma szary kolor, a powinno być białe, tak jak w pierwszym nagłówku, do tego nagłówek ma szare tło.


Taka sama sytuacja jest z ikonką Instagramu, pierwsza z rozszerzeniem .PNG a druga z .JPG, widać różnicę, prawda?
Jak temu zaradzić? Niesamowicie prosto. ;) Tak, jak wspomniałam wcześniej, do naprawy tego problemu wystarczy Wam najprostszy program do obróbki zdjęć albo Paint. Musimy po prostu zapisać zdjęcie z nowym rozszerzeniem, należy wybrać z listy .PNG i tyle! Proste, prawda?


Blog ze zdjęciami w rozszerzeniu .PNG wygląda estetyczniej, bo prawdę mówiąc, to te szare tło jest po prostu brzydkie i mi bardzo na moim blogu działało na nerwy. ;)

Macie taki problem na swoim blogu?
Jakie porady chciałybyście, żebym tu zamieściła? Myślę jeszcze nad pokazaniem Wam, jak zrobiłam archiwum w takiej formie, jak widzicie na moim blogu :)

                                                            Zapraszam na FACEBOOK BLOGLOVIN | INSTAGRAM

Życzę Wam miłego dnia!

7 komentarzy:

  1. tez mialam ten problem ostatnio jak wstawialam naglowek o rozsz jpg to tlo bylo szare.. nie wiedzialam o co chodzi uzylam hostingu i zalinkowalam go dopiero wtedy znikło szare tło;d ale widac wystarczy .png:D dzieki za przydatna instrukcje~!

    OdpowiedzUsuń
  2. Kocham cie za to <3 W końcu mogę zmienić swój nagłówek bo tamten mnie dołował :) Wielkie dzięki, wytłumaczyłaś to jak kobieta kobiecie <3

    OdpowiedzUsuń
  3. mega szał! super. bardzo mi to pomogło dziękuje

    OdpowiedzUsuń