3/01/2015

Poradnik ślubny - zabawy weselne i oczepinowe.

Dobry wieczór! Dziś przygotowałam dla Was post z listą zabaw weselnych: zarówno tych podczas trwania wesela jak i typowo oczepinowych. Jeśli chodzi o konkurencje dla gości podczas oczepin, praktycznie za każdym razem, kiedy jesteśmy na weselu, polegają one głównie na piciu wódki, czy to na czas, czy podczas wykonywania różnych, dziwnych rzeczy, co tak na prawdę nie zawsze może skończyć się dobrze... Byłam na weselu, na którym gość musiał wypić kieliszek wódki, założyć kask, przyłożyć czoło do kijka, obiec go kilka razy dookoła (jednocześnie druga końcówka kijka dotyka podłogi) i biec do młodych... wyobraźcie sobie, jak to wyglądało, człowiek nie dość, że po kieliszku, to jeszcze kręci się w głowie od obrotów, dla mnie takie konkurencje to jakaś paranoja. U nas na pewno tych typowo 'wódkowych' nie będzie, chcemy coś nowego, innego, świeżego, mam nadzieję, że uda się. Wiem, że dla wielu osób zabawy weselne są dosłownie - kiczem. Jednak ja mam inne zdanie, fakt, tym typowo zboczonym mówię stanowcze - nie. Jednak jeśli są śmieszne, ciekawe i integracyjne to w sumie to czemu nie spróbować? Każdy lubi co innego, w moim regionie tego typu zabawy są na 'porządku dziennym', więc ja jestem jak najbardziej za. ;) Nie wyobrażam sobie całe wesele tylko tańczyć i nie pośmiać się z gości, robiących różne, dziwne konkurencje. :) Na weselu mojego kuzyna była konkurencja, w której musiało ze sobą tańczyć kilka par - wszyscy płci męskiej, tak wymyślali, robili różne dziwne figury, że dosłownie płakaliśmy ze śmiechu, łącznie z osobami wykonującymi konkurencje! W dobie pięknych, eleganckich, wytwornych i szczerze mówiąc sztywnych wesel, to może się nie do końca sprawdzić. Ale jeśli na weselu mamy 'swoich' ludzi, lubimy się bawić, to zabawa będzie przednia! Fakt jest taki, że najwięcej zależy od naszych gości. To samo się tyczy muzyki, jeśli nie będzie disco polo, to większość osób bawić się dobrze nie będzie, bądźmy szczerzy. :)

Listę zabaw stworzyłam na podstawie kilku stron znalezionych w internecie. 


TANIEC TWISTER

Taniec w parach, gdy cichnie muzyka dj mówi, jaką częścią ciała i w jakiej ilości trzeba dotknąć podłogi, na zasadzie twistera np. 3 ręce i 2 nogi, kto wykona figurę ostatni odpada.

PRZECHODZENIE POD SZNURKIEM

Do tej zabawy potrzebny nam będzie kawałek sznurka, linki itp. długości około 3-4 m. Wybieramy z gości weselnych kilka par. Dwóm osobą każemy stanąć na środku sali, ze sznurkiem rozciągniętym między sobą. Pozostałe osoby stają po jednej stronie rozciągniętego sznurka. Zabawa polega na tym, że w takt muzyki granej przez orkiestrę, wszystkie pary tańczą i w międzyczasie przechodzą pod rozciągniętym sznurkiem, raz w jedną, a następnie w drugą stronę. Osoby, które trzymają sznurek, trzymają go na początku wysoko, ale z każdym przejściem wszystkich tańczących par na drugą stronę obniżają go coraz niżej. Osoby tańczące ze sobą muszą trzymać się cały czas siebie, nie mogą się puścić. Odpada para, która dotknie sznurka lub w trakcie przechodzenia pod sznurkiem nie będzie się trzymać między sobą. Oczywiście wygrywa ta para, która zostanie na samym końcu.  

BUCIKI WESELNE

Ta zabawa weselna, jeśli tak można ją nazwać, ma swoje miejsce na samym początku oczepin. Goście zabierają buty Parze młodej podczas zdejmowania welonu i muchy. Zadaniem Pana Młodego jest wykupienie bucików małżonki i swoich alkoholem. Często do tej sytuacji można usłyszeć przygrywki orkiestry w stylu: "Panie Młody nie bądź Felek wykup młodej pantofelek, pantofelek jest malutki i kosztuje litra wódki".

WAŁEK

W zabawie biorą udział wszyscy chętni goście, stając w kółku na przemian pan, pani, pan, pani... Zabawę rozpoczyna Para Młoda. Celem zabawy jest podawanie sobie wałka od osoby do osoby tak aby nie upadł na podłogę. Wałek trzymany jest w zależności od wersji: pod brodą, pod pachą, lub miedzy kolanami. Do przekazywania wałka nie wolno używać rąk. Osoba która zgubi wałek odpada z zabawy. 

KARAOKE

Zabawa znana z różnych rodzajów imprez towarzyskich. Polega ona na śpiewaniu piosenek do mikrofonu przez chętnych gości, przy podkładach muzycznych i tekście wyświetlanym na rzutniku multimedialnym lub na ekranie tak, aby goście mogli śpiewać refreny z chętnymi.

KONKURS DLA ZARADNYCH

Zabawa polega na tym, aby najdrobniej rozmienić 5 zł u gości (wybieramy 3 lub 4 lub więcej osób, wręczamy im po 5 zł). Czas konkursu ograniczony np. 2 lub 3 min.

ORKIESTRA

Zabawa polega na tym, że tworzą się dwie drużyny na środku sali, wybierani są dwaj dyrygenci, a resztę osób ma naśladować instrumenty: skrzypce, bębny, obój, waltornie, trąbkę, kontrabas, talerze, flet etc, Początkowo prowadzący daje minute na poćwiczenie, a następnie będzie udzielał możliwości grania na przemian zespołom, dyrygenci dyrygują - wskazują, jaka osoba lub osoby, które naśladują konkretne instrumenty mają się odezwać. Orkiestry stają w pojedynek, kiedy jedna milczy druga gra. Goście weselni wybierają przez aplauz lepszą orkiestrę.

KTO W STYCZNIU URODZONY JEST...

Popularna zabawa z przyśpiewką, której zadaniem jest poznanie się gości. Zabawę zaczyna prowadzący piosenką: Kto w styczniu urodzony jest lub inna wersja: A kto się w styczniu urodził... 

Kto w styczniu urodzony jest, 
Powstań, powstań, powstań!
Kieliszek swój do ręki weź,
I wypij, aż do dna!

Jak żeś wypił to se nalej, 
A butelkę podaj dalej. 
Jak żeś wypił to se nalej, 
A butelkę podaj dalej. 

Następne zwrotki wyglądają bardzo podobnie, zmieniają się tylko miesiące: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień...

FAJNI SĄ GOŚCIE, CHOLERA!

Wszyscy goście zbierają się na parkiecie, tańczą w wielkim kole, orkiestra śpiewa:

Fajne są siostry, cholera fajne są siostry!
Fajne są siostry, cholera fajne są siostry!

I w tym momencie siostry Państwa Młodych wychodzą na środek kółka i tańczą.

Następnie orkiestra tak samo śpiewa o świadkach, braciach, rodzicach, chrzestnych, sąsiadach, kolegach, koleżankach  Pary Młodej itp., a także o kucharkach, kelnerach, zespole, kamerzyście. 

PLECAK / BUKIET / KRAWAT

W zabawie tej uczestniczą wszyscy weselni goście. W pierwszym etapie tworzą się dwa kółeczka. Wewnątrz znajduje się kółeczko Pań, a na zewnątrz kółeczko Panów. Przy małej ilości gości można utworzyć jedno kółko. Każde kółeczko dostaje jakiś atrybut, które musi przekazywać sobie, może być to bukiet, krawat, lub plecaki. Panowie przekazują jedną rzecz, Panie drugą w trakcie grania muzyki. Jeżeli muzyka przestaje grać wówczas osoba która została z przekazywanym atrybutem wyciąga pewne rekwizyty z plecaka lub w worka, który podsuwa prowadzący zabawę. A następnie je ubiera.
Rekwizyty są przeróżne i zależą od wyobraźni prowadzących zabawę np.:
- kalosze w ogromnym rozmiarze,
- różowe skarpetki,
- fartuch z namalowanymi żeńskim bądź męskim ciałem,
- kask,
- królicze uszy,
- pielucha dla dorosłych i smoczek,
- okulary z oczami na sprężynkach,
- męskie stringi,
- ogromny stanik,
- kitel,
- żółta kamizelka odblaskowa z napisem "Starszy polewacz",
- opaska indiańska,
- wór pokutny,
- męskie kalesony,
- skrzydła... etc.
  
ZWIEDZANIE KRAJÓW (2 Formy „pociąg” lub „autostop”)

Zabawa organizowana jest z reguły tuż przed oczepinami lub w trakcie zabawy weselnej.
Do zabawy należy zebrać maksymalną ilość osób, które ustawiają się jedna za drugą "w wagoniki", następnie do muzyki jedzie pociąg z daleka, zaczyna się taniec. Wodzirej, co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia, do jakiej stacji, w jakim kraju goście dojechali. W każdym kraju obowiązkowo należy odtańczyć taniec narodowy, np.: we Francji CanCana, w Rosji Kalinkę, w Wiedniu Walca itd. Ilość krajów i utworów, zależy tylko od inwencji twórczej wodzireja, no i wytrzymałości gości

SZALONE TAŃCE

Panowie są wybierani przez Pana Młodego, następnie proszeni są o dobranie się w pary. Każda z par losuje stanik, jedna osoba ma grać role kobiety w parze. Następnie orkiestra gra kilka kawałków muzyki prosząc aby nasze pary tańczyły do nich. W pierwszej kolejności może być: walc angielski następnie wiedeński, cza-cza, charleston itp.., Śmiechu jest co nie miara jeżeli faceci tańczą, widać kto prowadzi ich w tańcu tak naprawdę ;). Po skończeniu kilu tańców, publiczność jest proszona o głosowanie poprzez aplauz. Wygrywa para która zbierze najgłośniejsze oklaski

KARETA

Zabawa w karetę - organizowana jest zazwyczaj w trakcie oczepin - do zabawy weselne potrzeba 9 osób, które reprezentują: 4 koła karety, 2 konie, 1 woźnice, no i oczywiście Króla (Pan Młody) i Królową (Pani Młoda). Ta zabawa weselna polega na szybkim reagowaniu na słowa opisujące poszczególne części lub osoby z karety (należy wstać i obiec krzesło). Za niezareagowanie na słowo np. Król, Pan Młody reprezentujący Króla musi wypić kieliszek wódki bez popitki. Przy odpowiednio dobranym opowiadaniu zabawa potrafi rozweselić do łez zebranych gości.

DYSCYPLINY

Wybrane pary losują karteczki, na których są wypisane dyscypliny sportów:
- łyżwiarstwo Figurowe
- jazda konna
- walka karate
- wyścigi formuły 1, (można jeszcze coś wymyślić)
Pary mają zadanie zaprezentować te dyscypliny. Jako rekwizyty mogą służyć np.: krzesło.

KONKURS TAŃCA DLA PANÓW

Prowadzący prosi na środek ośmiu Panów i karze im się ustawić w dwuszeregu przed Parą Młodą.
Następnie Panowie stojący w pierwszym rzędzie muszą podwinąć nogawki spodni do kolan... a później prowadzący informuje, że Panowie w pierwszym rzędzie będą partnerkami Panów w drugim rzędzie... Do odtańczenia mają cztery tańce: tango, walca, twista i jakiś jeden nowoczesny.

JABŁKA

Zabawa dosyć stara i powoli zanikająca, ale warto o niej napisać kilka słów. Do zabawy potrzebne jest kilka par i tyle samo jabłek, oraz kawałek sznurka. Jabłka wiążemy na sznurku za ogonki. Panie trzymają jabłka na sznurkach, a Panowie mają  za zadanie zjeść jabłko bez pomocy rąk. Czym dłuższy sznurek i większe jabłko, tym większy problem.

OBIERANIE JABŁKA

Jedna z najstarszych zabaw weselnych i nie tylko.  Do zabawy wybiera się 3-4 ochotników. Zadaniem uczestników jest obranie jabłka nożykiem w ciągu 1 minuty, w taki sposób, aby skórka była jak najdłuższa. Podczas obierania goście i muzyka dopingują, odliczając czas. Wygrywa ta osoba, która będzie miała najdłuższą skórkę z jabłka. Po konkurencji częstuje się jabłkiem gości a zwycięzcy konkursu wręcza się drobną nagrodę.

ŚWISTAKI

W tym konkursie niezbędna jest znajomość gwizdania. Uczestnicy dostają do wypicia kieliszek 100 gram, po którego uprzednim opróżnieniu muszą zagwizdać. Zawartością kieliszka powinna być drobno zmielona bułka tarta. Pierwszy, któremu ta sztuka się uda, dostaje nagrodę.

SZNUREK

Zabawa wymagająca dużo odwagi :). Na jednym końcu sali stawia się butelkę alkoholu, na drugim końcu ustawiają się zawodnicy. Na znak DeeJaya zawodnicy zaczynają układać na podłodze sznurek z ubrań, które mają na sobie. Wygrywa osoba, która pierwsza ułoży sznurek tak długi żeby sięgnął do postawionej po drugiej stronie butelki. Nie ma co ukrywać, dobrze jest mieć wtedy na sobie dużo ciuchów.
  
TANIEC NA GAZECIE

Para dostaje gazetę i tańczy na niej po chwili składa się gazetę na pół i znowu na pół . Wygrywa para która dłużej utrzyma się na jak najmniejszym kawałku gazety.

TAŃCE POKOLENIOWE

Orkiestra, bądź Państwo Młodzi wybierają spośród gości po trzy pary ze starszego i młodszego pokolenia. Zabawa polega na wyłonieniu najlepiej tańczącej pary z młodszego pokolenia, która będzie tańczyła w takt muzyki starszej generacji (muzyka z lat 60-70), i pary ze starszej generacji, która będzie tańczyć do muzyki nowoczesnej (hip-hop, techno, house). Ocenę par prowadzi się przeważnie przez aplauz gości weselnych.

ZABAWA W KOTKA I MYSZKĘ
Panna Młoda staje w kółku otoczona przez inne panny (jeśli jest ich za mało mogą być mężatki). Zadaniem Pana Młodego jest przedostać się do żony, a zadaniem panien nie dopuścić go - taka zabawa w kotka i myszkę, tylko myszka nie ucieka.

DRUGA TWARZ

Tą zabawę często łączy się z innymi zabawami tak aby obie osoby w parze miały możliwość się wykazać. Tak więc wybieramy cztery pary, do zabawy należy przygotować dwie pary pończoch. 
Panowie siadają na krzesełkach, a Panie zakładają Panom pończochy na głowy. Para młoda występuje w roli jury i ma za zadanie wybrać najzabawniejszą twarz wesela. Zabawa polega na tym, że Panie kolejno zdejmują panom pończoszki z twarzy, ciągnąc za węzełek zawiązany na końcu każdej pończoszki.

KONKURS DLA PAŃ

Wybiera się kilka Pań i stawia na środku o jedno krzesło mniej, niż jest Pań. Panie chodzą w kółko w rytm muzyki, a kiedy muzyka ucichnie Deejay rzuca rozkaz, co mają zdobyć od pozostałych gości (prawy męski but, krawat, damski szal itp.) Za każdym razem ta, która nie zdąży przynieść fanta i usiąść na krzesełku odpada. Na koniec, gdy zostaną dwie każe się im przynieść ze stołu dwie dowolne butelki. Ostatni rozkaz, to wypicie w jak najszybszym czasie dowolnego napoju z butelki i powrót na krzesełko. Ta, która będzie sprytna przyniesie ze stołu wodę, albo sok zamiast wina lub wódki oczywiście wygra.

WYKRYWACZ KŁAMSTW

Para Młoda siada do siebie plecami a prowadzący zadaje im pytania zaczynające się od "kto" (np. kto z Was częściej mówi "Kocham Cię"?). Panna i Pan Młody mają karteczkę, na której z jednej strony napisane jest "ja" a z drugiej "on" (wersja dla niej) lub "ona" (wersja dla niego). Po usłyszeniu pytania każde musi odwrócić karteczkę z właściwą wg niego odpowiedzią w stronę "publiczności". 

TANIEC NOWEJ PARY MŁODEJ

Jak nowa młoda para złapią welon i muchę, muszą tańczyć na całym parkiecie z płetwami na nogach.

KTO SZYBCIEJ

Najpierw bierze udział 6 Pań, potem to samo z Panami. Muzyka gra, goście siedzą na krzesłach. Gdy przestaje osoba prowadząca rzuca hasło np.: garnek. Osoby muszą przynieść tą rzecz i siąść na miejsce. Gdy oni szukają garnka zabierane jest jedno krzesło. Ostatni odpada itd. Przedmioty wg. uznania: banan, skarpeta, krawat, biustonosz, dajemy całusa Pani/Panu Młodemu, gaśnica, kluczyki, kucharka...:)

PROROKOWANIE POTOMSTWA

Prowadzimy zabawę z Parą Młodych. Na środku sali stawiamy dwa krzesła oparciami do siebie, na których siadają młodzi, z reguły Pani Młoda przodem do Deejaya. Na umówiony znak odwracają głowy w swoją stronę. Jeżeli Młoda patrzy przez prawe ramię będzie chłopiec, przez lewe - dziewczynka, analogicznie Pan młody. Natomiast jeżeli odwrócą się - /młoda w lewo, młody w prawo - patrzą na siebie /bliźnięta. I tu zaczyna się zabawa analogicznie jak wcześniej z określeniem płci. Młodzi decydują ile chcą mieć dzieci. Zabawa okraszona odpowiednim do nastroju na sali komentarzem gwarantuje świetną zabawę.

ZOO

Zabawa polega na tym, ze prowadzący czyta tekst o wyprawie rodziny do zoo, gdy wymienia imię uczestnika wyczytany uczestnik na do wykonania zadanie, kto pierwszy ten lepszy, punktujemy sprawniejszą drużynę. W zabawie biorą udział 2 rodziny (fikcyjne) skład drużyny 6-8 osób.

TANIEC NA LEŻĄCO

Wybiera się ok. 5 chętnych par do konkursu tańca. Każda z tych par określa się jaki rodzaj muzyki chce zatańczyć np. dyskotekowa, cza cze, cantry, tango lub walca (pełna dowolność - zależy co mają muzycy). Potem wszystkie pary oprócz jednej muszą wyjść za drzwi (tak żeby nic nie widzieli). Do pary podchodzi prowadzący, kładzie na podłodze kawałek koca, prześcieradła lub obrusu, i muszą ten taniec jaki wybrali odtańczyć na leżąco. Ubaw po pachy gwarantowany. Potem Para Młoda obdarowuje zwycięzców butelką wódki.

RODZINNE 100 LAT!

Po kilku pierwszych tańcach, w czasie przerwy, prosimy całą rodzinę pana młodego o powstanie. Panowie nalewają wódkę, następnie cała rodzina śpiewa sto lat i pije za zdrowie rodziny Pani Młodej. Dziękujemy rodzinie Pana Młodego i o to samo prosimy rodzinę Pani Młodej. Później śpiewamy ogólne sto lat dla Pary Młodej. Jeżeli wesele jest filmowane możemy umówić się z kamerzystą, aby stanął na podwyższeniu, tak aby objąć cały parkiet, a my prosimy gości po jakimś wesołym tańcu aby na nasze raz, dwa, trzy bardzo głośno krzyknęli w kierunku kamery swoje imię!

PODAJ DALEJ

Zabawa weselna często organizowana na początku wesela podobno pomaga szybciej poznać się wszystkim osobom znajdującym się na przyjęciu. Zabawę zaczyna Para Młoda przekazując sobie pocałunek, następnie pocałunek przekazywany jest dalej przez całą salę od jednego gościa do drugiego, aż wróci do Pary Młodej.


Jaka jest Wasza opinia na temat tego typu zabaw weselnych?
Macie jakieś swoje ulubione?
Których nie lubicie? Bierzecie w nich udział? :)


___________________________________________________AKTUALIZACJA!


Na blogu pojawiły się trzy wpisy z zawieszkami na wódkę, pierwsze to szablon kółeczek, które można przykleić np. do serwetki (te zawieszki miałam na własnym ślubie) - KLIK, szablon z okrągłymi zawieszkami ze wzorem kwiatów - KLIK oraz szablon z prostokątnymi zawieszkami również ze wzorami w kwiaty - KLIKW ślubnej kategorii wpisów, znajdziecie różne inspirujące jak i pomocne teksty np.:  wpis o winietkach, o tym, czy warto mieć je na swoim weselu, zrobiłam też dla Was szablony winietek - KLIKKLIK, wzór ankiet dla gości weselnych - KLIK, pomysł na koszyk ratunkowy SOS do łazienki, dodałam też wpis z harmonogramem ślubnych przygotowań. W kategori tej są również posty na temat załatwiania zespołu weselnego, kamerzysty, fotografa, sali weselnej - pojawiły się pytania, jakie możecie zadać tym osobom przed podpisaniem z nimi umowy, napisałam tekst na temat organizacji wieczoru panieńskiego, o wiązance ślubnej i inspiracjach na kolory przewodnie wesela, o pierwszej przedślubnej wizycie u księdza, pojawił się również protokół przedmałżeński. Na blogu nie brakuje ciekawych i pomocnych postów napisanych z perspektywy młodej żony - np. przesądy, emocje w dniu ślubu, jak ubrać się na przymiarkę sukni ślubnej, niezbędnik panny młodej i inne.
Pozdrawiam, Ewelina.


 Zapraszam na FACEBOOK BLOGLOVIN INSTAGRAM | ALLEGRO


40 komentarzy:

 1. Uwielbiam oczepiny, zawszę biorę w nich udział :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja lubię je oglądać, ale brać udziału już nie za bardzo. :):)

   Usuń
 2. Ja lubię i na moim weselu też będą jakieś zabawy ;) Jeszcze mogę dorzucić dwie zabawy, które można wykorzystać w trakcie wesela:
  1. Najlepiej na samym początku, utworzyć dwa koła - wewnątrz Panie, na zewnątrz Panowie. DJ gra piosenkę, a koła kręcą się w przeciwnych stronach. Gdy muzyka ucichnie Panie odwracają się do Panów, przedstawiają się temu, który jest naprzeciwko i tańczą z nim prze chwilę. I tak kilka razy - można zintegrować się z osobami z tej drugiej rodziny i rozluźnić atmosferę.

  2. Chusteczka haftowana - Goście tworzą duże koło a w środek wchodzą Młodzi i świadkowie. Każde z nich ma w ręce chusteczkę/serwetkę i spaceruje z nią w trakcie grania piosenki
  "Mam chusteczkę haftowaną
  Co ma cztery rogi
  Kogo kocham, kogo lubię
  Rzucę mu pod nogi
  Tej nie kocham
  Tej nie lubię
  Tej nie pocałuję
  A chusteczkę haftowaną Tobie podaruję".
  Na koniec piosenki każde z nich podchodzi do wybranego gościa weselnego, kładzie chusteczkę na podłodze, uklęka, całuje w policzek i przekazuje chusteczkę. I tak goście wymieniają się między sobą chusteczką kilka, kilkanaście razy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Numer jeden brzmi na prawdę fajnie! :)

   Usuń
 3. uwielbiam oczepiny zawsze jak idę do kogoś na wesele to się tego doczekać nie mogę :D chociaż nie zawsze biorę w nich udział, wyjątkiem było wesele mojej siostry wzięłam udział w prawie każdej zabawie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja lubię się z oczepin śmiać, ale nie brać w nich udział. :)

   Usuń
 4. Sporo tego, niektóre zabawy fajne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałam, aby był spory wybór w konkurencjach. :)

   Usuń
 5. Wszystko zależy od naszych gości weselnych - jeśli są sztywno to choćby wymyślone były nie wiadomo jak super zabawy to będzie niewypal. Byłam na weselu gdzie prowadzący musiał na sile ciągnąć ludzi do zabawy.... U mnie cale szczęście goście byli cudowni ☺
  Twister jest całkiem ok ale niezbyt komfortowy, szczególnie jak się jest w szpilkach i sukience - mimo ze sukienka do kolan to cały czas swiecilam tylkiem 😑
  U mnie najlepsza zabawa okazało się zoo ☺ plakalismy ze śmiechu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, masz rację, wszystko zależy od gości. Super, że Wam się wesele udało!
   Większość konkurencji przeważnie nie służy kobietom. :D

   Usuń
 6. U nas wesele było na luzie - wynajęty pałac, kilka sal, w jednej jedzenie, w drugiej mocne alkohole, w trzeciej tańce, a w trzech pozostałych - goście przy stołach. Poza tym par dookoła stwarzał możliwość romantycznych spacerów. Zabaw nie było, a wszyscy się świetnie bawili;).

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszałam już o zabawach których granice dawno przekroczyły poziom dobrego smaku, np przyniesienie bielizny swojej dziewczyny/żony/partnerki, gdzie to jeden z gości przyniósł majtki swojej narzeczonej na których wisiała podpaska. Bez komentarza :P

  Zabawy które wymieniłaś bardzo fajne, ważne że z gustem i klasą, a nie takie co to tylko mają na celu kogoś ośmieszyć, obrazić lub są wulgarne np. przekładanie jajka partnerowi przez nogawki - jak jeszcze swojemu to ujdzie (chociaż i tak żenada), ale cudzemu i macanie w "tym" miejscu? Masakra :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ahhh.. masz rację, np. zabawa typu: facet siedzi na krześle z balonem na kroczu, kobieta musi biec w jego stronę, wskoczyć mu na kolana i tak dziukać, aż balon pęknie.. dla mnie to brak słów..

   Usuń
  2. Tak się bawią chyba tylko prymitywy :)

   Usuń
 8. Ja nie cierpię oczepin bo zraziłam się do nich będąc na kilku weselach, tylko na ostatnim na którym byłam zabawa była całkiem spoko i brałam w nich udział, reszta to jakaś porażka - jakieś całowanie, żenada... :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie na tego typu zabawy nie mogę patrzeć. :P

   Usuń
 9. Sporo tego...
  Ja może i lubię takie zabawy, ale normalne, bez żadnego obmacywania czy całowania się. Na moim weselu zespół miał naprawdę fajne zabawy, wszyscy chętnie brali w nich udział i sama bardzo miło je wspominam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Starałam się, aby każdy znalazł coś dla siebie. :)

   Usuń
 10. Weselny klimat chyba nigdy mi się nie znudzi.
  Każde wesele ma swój klimat!

  Super post!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, zgadzam się. :)
   I dziękuję, starałam się. :):)

   Usuń
 11. O kurde, nawet nie wiedziałam, że az tyle tego można wymyślić! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak się chce, to można, wystarczy tylko dobrze poszukać! :)

   Usuń
 12. U mnie było buciki młodej i wyszedł z tego strasznie nudny kawałek. Oni chcieli żebym śpiewała za buta a ja nigdy bym tego nie zrobiła i ciągnęło się to długo. Ogólnie straszna nuda dla gości. Miałam karoce - najlepsza zabawa oczepinowa :-D
  Miałam też pierwszy taniec młodej nowej pary w płetwach. Moja biedna siostra musiała tańczyć twista :-D
  A jej tancerz zrobił nawet szabat w płetwach :-)

  Jak dla mnie weselne zabawy są ok. Ale nie te zboczone, z wódka w dużej ilości i niebezpieczne.
  :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomysł z tańcem w płetwach szczególnie przypadł mi do gustu, mam nadzieję, że uda się ten pomysł zrealizować. :)
   Mam takie same zdanie, co do zabaw. :)

   Usuń
 13. ale super na pewno wykorzystam :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Oczepiny to naprawdę fajna sprawa :) Znam osoby, które ich nie cierpią, ale myślę, że po prostu spotkały się z nieciekawymi lub za bardzo wulgarnymi zabawami. Ja na szczęście o takich tylko słyszałam, osobiście na wszystkich weselach na jakich byłam (a trochę tego było :D) widywałam naprawdę fajne, normalne konkursy.
  Czytając to, co napisałaś (swoją drogą musiałaś się napracować spisując to wszystko), na myśl przyszła mi jedna zabawa, o której nie wspomniałaś, a którą widziałam u swojej siostry i bardzo przypadła mi do gustu. Ja już jej nie wykorzystam, bo większość mojej rodziny była u niej na weselu i widziała, ale może akurat komuś się spodoba. Zabawa polega na tym, że osoba prowadząca konkurencję (DJ lub wodzirej) wręcza Panu Młodemu paczkę, po czym mówi rymowankę: „Jeśli chcesz wiedzieć, co jest w środku, podaj to Tej Pani, do której mówisz kotku.” Wtedy Pan Młody podaje paczkę swojej żonie (gorzej, jak komuś innemu), która wychodzi na środek, a DJ mówi kolejny wierszyk: „Pani Młoda z paczką w ręku rozgląda się po całej gawiedzi i poda paczkę temu Panu, co najdalej siedzi”, po czym Panna Młoda wyszukuje osobę najdalej siedzącą i wręcza jej paczkę. Reszta wierszyków to:
  - „Bo ci co najdalej siedzą z reguły najwięcej piją i jedzą, ale i widzą także najdokładniej. Proszę podać paczkę tej Pani, której sukienka według Pana wyglądaj najładniej.”
  - „W tej sukience wyglądasz dziś bardzo ładnie, lecz ta paczka Tobie nie przypadnie. I żeby się z ciekawości nie spalić, podaj paczkę Panu, co największym nosem może się pochwalić.”
  - „Ale przecież nie jest w stanie zmartwić Pana znacznego nosa posiadanie. Więc obejrzyj się dookoła mój drogi i podaj paczkę tej Pani, co ma najpiękniejsze nogi.”
  - „O mój Boże drogi, masz naprawdę piękne nogi. Więc puść paczkę w ruch i daj ją Panu, co ma duży brzuch.”
  - „Brzuszek okrągły wcale nie za duży, on Ci bardzo dobrze służy. By nie przeszkadzać w potraw kosztowaniu, podasz paczkę Pani w najpiękniejszym uczesaniu.”
  - „Wzbudzasz zachwyt gości w tej pięknej fryzurze, lecz szkoda, że nie możemy zajmować się Tobą już dłużej. Teraz bowiem wykonasz nie lada pracę, podaj paczuszkę temu panu co ma największą glacę (łysinkę).”
  - „Łysinka Pańska urocza, miejsca do całowania tak dużo. Choć przyjechałeś z daleka – paczka na Ciebie nie czeka, więc podaj ją Pani o oczach pięknych jak u łani.”
  - „Ta dziewczyna faktycznie cudne oczy ma – Panu z glacą buzi da. I z tą paczuszką zacznie krążyć, żeby do najwyższego Pana zdążyć.”
  - „Chociaż Pan na wszystkich patrzy z góry, wcale nie jest to widok ponury. Dlatego rozejrzy się Pan bardzo, ale to bardzo dokładnie, gdyż ta paczka Pani z największym biustem przypadnie.”
  - „Choć komplement usłyszałaś, paczki i tak nie dostałaś. Zrób to, co tradycja każe i oddaj paczkę Młodej Parze.”
  I tak paczka wędruje z rąk do rąk, a na koniec wraca do Pary Młodej, która może ją otworzyć. W środku u mojej siostry była instrukcja obsługi żony i męża (można wpisać sobie w grafikę google, bo też fajna sprawa). Polecam wpisać sobie na YouTube „Paczka dla młodych” i tam jest kilka filmików ukazujących tą zabawę. Naprawdę bardzo fajne :)
  Na tym samym weselu w ciekawy sposób była również rozwiązana kwestia wyboru tak zwanej „nowej pary młodej”. Moja siostra nie chciała standardowego rzucania welonu i muchy, więc wymyśliła coś innego. Na początku na środek wyszły wszystkie panienki, a osoba z orkiestry zabrała je do drugiego pomieszczenia. Wtedy Panna Młoda ukryła swój welon, a panienki musiały go znaleźć na zasadzie „ciepło-zimno”. Zaś Pan Młody wymyślił sobie, że kawalerowie ustawią się w kółku, po czym jeden z nich otrzyma muchę. Wodzirej kolejno odliczał, a panowie przekazywali sobie muchę. Nikt jednak nie wiedział na kim skończy się wyliczanka, bo było liczone do tylu ile Pan Młody i Pani Młoda mają razem lat :)
  Na razie nie przychodzi mi nic więcej do głowy. Zwykle zabawy na weselach się powtarzają, im więcej człowiek chodzi, tym trudniej znaleźć coś oryginalnego dla siebie. :D
  Wy już macie wybrane zabawy na swoje wesele, czy ciągle szukacie pomysłów? :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alee się rozpisałaś!! ;)) Ja oczepiny chętnie oglądam, szczególnie, jak są śmieszne. Chociaż podczas zabaw zdarza się, że biorą w nich udział pijane osoby i nie do końca panują nad swoimi ruchami i tak to była sytuacja z kobietą, kiedy tak wariowała podczas konkurencji z przekładaniem partnerki np. na brzuch, czy plecy, że sukienka jej się zsunęła i wyskoczył goły biust a ona się zbyt szybko nie zorientowała.. masakra haha, albo jak dziewczyny w krótkich sukieneczkach biorą w tych konkurencjach udział, gdzie wiadomo, że coś się może podwinąć, a bieliznę mają bardzo kusą, że tak powiem. :P
   A zabawa na prawdę ciekawa, nigdy się z nią nie spotkałam. Co do zdania o najwyższym mężczyźnie na weselu, to na pewno będzie nim mój już wtedy mąż, chociaż kuzyn też mu wzrostem dorównuje. :D

   Nie mamy wybranych zabaw, szukamy cały czas pomysłów. :)

   Usuń
 15. A ogólnie co do samych oczepin to bardzo lubię je oglądać, ale w życiu nie biorę udziału! Zawsze staram się gdzieś ulotnić, jak proszą wszystkie panienki do kółeczka :P Nie mogę się już doczekać, jak będę po ślubie i nie będę musiała się stresować, że ktoś mnie wyciągnie na środek, haha :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to właśnie tak, jak ja! I też zawsze się gdzieś chowam. :D Mówię, że jestem zaręczona, więc już pół żona, czyli nie panna i łapać welonu nie mogę :D
   Co do wyciągania na środek, nie raz się z tym spotkałam, jak dziewczyny do łapania welonu wyciągali na siłę, a potem jak Młoda rzuciła welon, to one się bezczelnie odsuwały i leżał kilka chwil welon na podłodze..

   Usuń
 16. świetny poradnik :D przyjemnie sie czytalo :)
  co powiesz na wspólną obserwacje ? ;)
  http://xblueberrysfashionx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podziękuję, nic na siłę. Jeśli podoba Ci się mój blog, to zaobserwuj.

   Co do poradnika, dziękuję, fajnie, że spodobał się.

   Usuń
 17. przydadzą mi się te informacje na kiedyś :)

  ___________________________
  drogie panie! konkurs
  WWW/JUSTYNAPOLSKA.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 18. Ślub poziomowi właœciwe wydarzenie w większości społeczeństw.

  W obrębkach europejskich dziewczyna początkująca natomiast możnowładca początkujący są zaproszeni
  przez jednostkę przewodzącą ceremonię, czy aspirują zawrzeć małżeństwo – bez obopólnej zgodzie małżeństwo onymi
  może egzystowań niezawarte. Oboje muszą dopełniać określone kryteria wiekowe,
  by ich zgoda ówczesna w cali świadoma.
  Publiczna modła ślubu pozwoli wszelkiemu penisowi społeczności na zgłoszenie sprzeciwu,
  jeżeli jego powiedzeniem istnieją okoliczności uniemożliwiające zakorkowanie małżeństwa.


  My web-site ... blog ślubny

  OdpowiedzUsuń
 19. A ja zawsze biorę udział w oczepinach. Welon złapałam już 3 razy;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Świetny blog:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo Ci dziękuję!! Takie komentarze sprawiają, że jeszcze bardziej chcę dla Was pisać! :):)

   Usuń
 21. A tak realnie będąc już po weselu, stwierdzasz że te zabawy to udany pomysł? Patrzyłaś na gości czy byli zadowoleni czy zażenowani?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że wszystko zależy od tego, w jakim stylu jest wesele, u nas było tradycyjnie: zespół pod domem, oczepiny, wiejski stół z bimbrem, przyśpiewki itp., więc zabawy były odebrane bardzo dobrze. Uważam, że jeśli zabawy są fajne, śmieszne, to nikt nie ma powodu być zażenowanym, sytuacja wygląda inaczej podczas zabaw o podtekście erotycznym (zabroniliśmy zespołowi takich oczepin itp., innych zabaw oprócz oczepinowych nie mieliśmy, zespół o nich zapomniał..). Z tego, co widziałam podczas oczepin, goście byli zadowoleni, śmiali się, takie same reakcje widziałam na płycie, więc jeśli zabawy, czy oczepiny są śmieszne i ze smakiem, to nie ma powodu do tego, aby ktoś był niezadowolony. Pozdrawiam!

   Usuń