5/21/2015

Pomysł na prezent z okazji Dnia Mamy

Dla naszych mam zawsze będziemy jej ukochanymi dziećmi, podejrzewam, że do końca życia będą zastanawiać się, czy wszystko u nas w porządku, jak sobie radzimy z życiowymi problemami. Często bywa tak, że wydaje nam się, że mama przesadza z tym poczuciem strachu o nas, że niepotrzebnie się martwi i wtedy nasuwa się to stwierdzenie: "poczekaj, aż będziesz mieć własne dzieci, wtedy to zrozumiesz!". Przyznam szczerze, że ja się cieszę, że moja mama dzwoni do mnie, pyta, co słychać, co robię, jak się czuję, lubię, kiedy się do mnie przytula, cmoka w głowę i mówi, że Kocha, wiem wtedy, że cały czas jestem dla niej tak samo ważna, jak kiedyś, kiedy byłam tym maleńkim, upragnionym i bardzo wyczekiwanym dzieckiem. 


Bardzo się cieszę, że jest takie święto, jak Dzień Matki, wiem, że mamie powinno się okazywać uczucie częściej niż raz w roku, ale ten dzień poniekąd skłania nas do podziękowania jej za to, że dzięki niej, jesteśmy tu, gdzie jesteśmy, podziękować jej za to, jak nas wychowała, za to, co z resztą najważniejsze, że dała nam życie, przechodząc często ciężki okres ciąży i poród, który nie musiał być łatwy i bezbolesny. Czasem bywa tak, że nie mamy z mamą najlepszego kontaktu, ale warto pamiętać, że jest jedyna i należy jej się szacunek. 

Poniżej zaproponowałam Wam kilka prezentów, które możecie sprawić mamie. Myślę, że większość mam ucieszy się z pięknych kwiatów, ramki, do której może włożyć zdjęcia całej rodziny, pudełka z różnymi rodzajami herbat, zestawem do kawy czy ładnie zapakowanym zestawem kosmetyków. Z resztą, sami wiecie lepiej, co lubi Wasza mama, może woli po prostu wspólny spacer, zakupy albo zjeść własnoręcznie wykonany przez Was obiad. Sądzę, że co by to nie było, nawet mały lizak w kształcie serca, mamie i tak będzie przyjemnie. 

(wszystkie zdjęcia skopiowałam z galerii Google)

Jeśli chodzi o mnie, w zeszłym roku kupiłam mamie bransoletkę, w stylu lilou z serduszkiem, na którym został wykonany grawer. W tym roku postanowiłam 'uderzyć' w coś zupełnie innego. Większość z nas lubi słodkości, dlatego tym razem chciałam wybrać dla mamy coś słodkiego. Ptasie mleczko, czy duża wedlowska czekolada to raczej klasyka, dlatego chciałam coś innego,  zdecydowałam się więc na czekoladowy telegram, który można zamówić na stronie Chocolissimo. Wybór telegramów jest ogromny, jest dostępnych sporo wyznań dla mamy: krótszych i dłuższych, są różne ceny, więc każdy znajdzie coś dla siebie. W telegramie, który otrzymałam, była możliwość dołączenia na opakowaniu zdjęcia, swojego bądź mamy. Ja wybrałam dość stare już zdjęcie moje i mojej siostry. Nasza mama to zdjęcie uwielbia (ja z resztą też), dlatego myślę, że na pewno z tej niespodzianki będzie zadowolona.


Jakie prezenty sprawiacie swoim mamom? Na pewno część z Was ma już swoje dzieci, więc chętnie przeczytam o tym, jakie niespodzianki Wam sprawiły. Z resztą, cokolwiek byście dostały od dzieci, to i tak będziecie najszczęśliwszymi mamami na świecie, prawda? Wystarczy pewnie tylko ten jeden uśmiech. :) Mam nadzieję, że za jakiś czas sama tego doświadczę. :)

Jeśli moje propozycje prezentów komuś pomogą w wyborze, będę bardzo zadowolona, bo trochę siedziałam nad tym wpisem. :)

                                                ___________________________________________________________________
           
                                                            Zapraszam na FACEBOOK BLOGLOVIN | INSTAGRAM ALLEGRO2 komentarze:

  1. Taki telegram to rewelacyjna sprawa :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny prezent :) ! Mamie szkoda będzie zjeść :P
    Ja jeszcze nie wiem co wybiorę, ale słodyczy na pewno nie zabraknie ! :))

    OdpowiedzUsuń