3/06/2016

Poradnik ślubny - pytania, które warto zadać zespołowi weselnemu przed podpisaniem umowy

Zespół weselny to jedna z podstawowych spraw, którą muszą załatwić przyszli małżonkowie. Nieraz po zakończonych weselach można usłyszeć od gości, że albo jedzenie było niesmaczne, albo zespół kiepsko grał, czasem słyszy się też o tym, że było za mało alkoholu, najczęściej jednak poruszane są dwie pierwsze kwestie. Według mnie dobry zespół jest (często) gwarancją dobrego wesela.  Jakie więc zadać zespołowi pytania, aby upewnić się, że akurat ta kapela ma przygrywać Wam na weselu?


Od czego zacząć poszukiwanie zespołu weselnego? Na pewno od rozmów ze znajomymi, zapytajcie ich, czy znają dobry zespół, może przy którymś z zespołów dobrze bawili się na weselu. Jeśli dobrze bawiliście się przy zespole, który grał u Waszych znajomych, zapytajcie ich, jak przebiegła współpraca z zespołem, czy wszystko przebiegło tak, jak było w założeniach. Kolejne miejsce do poszukiwania zespołu to internet, ale nie ogłoszenia, tylko fora internetowe, tam możecie znaleźć wiele informacji od osób, które miały do czynienia z danym zespołem. Ostatnim miejscem, w którym możecie szukać zespołu są targi ślubne, ale tam raczej możecie porozmawiać tylko z członkami zespołu a nie zasięgnąć opinii od osób u których zespół grał na weselu. Jeśli chodzi o nas, od razu wiedzieliśmy, jaki zespół chcemy mieć, bawiliśmy się przy ich muzyce na jednym z wesel, poza tym, członkowie zespołu to znajomi męża, więc wiedzieliśmy, że nas 'nie wykiwają'. Po naszym weselu goście bardzo chwalili zespół, mówili, że dawno tak dobrze się nie bawili. Kilka osób nawet chce mieć ten zespół na swoim weselu.  

Poniżej zebrałam dla Was kilkanaście pytań, które warto zadać zespołowi weselnemu.

Podstawowa sprawa, to zapytanie zespołu, czy mogą udostępnić Wam materiał filmowy z wesela, który prowadzili, w ten sposób możecie zobaczyć, jak przy muzyce przez nich wykonywanej bawią się goście. 
 1. Jaki jest koszt wynajęcia zespołu na wesele?
 2. Jaki jest koszt dojazdu zespołu?
 3. Na jakich instrumentach wykonują muzykę?
 4. Jaki jest skład zespołu?
 5. Czy w zespole jest wokalistka? (w niektórych piosenkach warto, aby był głos kobiecy)
 6. Ile godzin będzie trwała usługa?
 7. Czy zespół będzie grał pod domem Panny Młodej i Pana Młodego? Oraz czy będzie podczas błogosławieństwa w domu Młodej?
 8. Ile trwają bloki muzyczne i jak długimi przerwami są oddzielane?
 9. Warto zapytać też o to, czy podczas przerw leci jakaś muzyka w tle.
 10. Jaki jest koszt przedłużenia usługi?
 11. Co należy zapewnić zespołowi na weselu?
 12. Jaki repertuar wykonuje zespół?
 13. Czy posiada swoje piosenki?
 14. Czy zespół wykonuje tylko muzykę disco polo?
 15. Czy zespół wykonuje tylko "nową" muzykę, czy zagrają też piosenki dla starszych pokoleń?
 16. Podoba mi się kilka piosenek, czy jest możliwość ich wykonania?
 17. Czy goście mogą zamawiać piosenki?
 18. Jak wyglądają oczepiny, jakie są zabawy?
 19. Możemy zasugerować swoje zabawy na oczepiny?
 20. Czy jest możliwość organizowania zabaw dla gości w trakcie trwania wesela (np. pociąg)?
 21. Czy zespół spożywa alkohol podczas swojej pracy?
 22. W jakich strojach występują muzycy?
 23. Czy zespół gra biesiadę weselną "za stołami"?

Czy o czymś zapomniałam?
Jeśli tak, to napiszcie mi proszę w komentarzu pytania, które powinnam dopisać do tego postu.


Na blogu pojawiły się już 3 wpisy, z serii: "Pytania do...", zapraszam:


Napiszcie proszę, jak wyglądały Wasze poszukiwania idealnego zespołu weselnego.
Wolicie zespół czy DJ?
Jak na Waszym weselu sprawdził się zespół?

___________________________________________________


AKTUALIZACJA!


Na blogu pojawiły się trzy wpisy z zawieszkami na wódkę, pierwsze to szablon kółeczek, które można przykleić np. do serwetki (te zawieszki miałam na własnym ślubie) - KLIK, szablon z okrągłymi zawieszkami ze wzorem kwiatów - KLIK oraz szablon z prostokątnymi zawieszkami również ze wzorami w kwiaty - KLIKW ślubnej kategorii wpisów, znajdziecie różne inspirujące jak i pomocne teksty np.:  wpis o winietkach, o tym, czy warto mieć je na swoim weselu, zrobiłam też dla Was szablony winietek - KLIKKLIK, wzór ankiet dla gości weselnych - KLIK, pomysł na koszyk ratunkowy SOS do łazienki, dodałam też wpis z harmonogramem ślubnych przygotowań. W kategori tej są również posty na temat załatwiania zespołu weselnego, kamerzysty, fotografa, sali weselnej - pojawiły się pytania, jakie możecie zadać tym osobom przed podpisaniem z nimi umowy, napisałam tekst na temat organizacji wieczoru panieńskiego, o wiązance ślubnej i inspiracjach na kolory przewodnie wesela, o pierwszej przedślubnej wizycie u księdza, pojawił się również protokół przedmałżeński. Na blogu nie brakuje ciekawych i pomocnych postów napisanych z perspektywy młodej żony - np. przesądy, emocje w dniu ślubu, jak ubrać się na przymiarkę sukni ślubnej, niezbędnik panny młodej i inne.
Pozdrawiam, Ewelina.


 Zapraszam na FACEBOOK BLOGLOVIN INSTAGRAM | ALLEGRO

3 komentarze:

 1. Bardzo przydatny post. U mnie ślub jak na razie się nie szykuje :D

  OdpowiedzUsuń
 2. My zdecydowaliśmy się na DJa, bo mi większość zespołów się nie podoba, sporo ma ograniczony repertuar. Mam nadzieję, że będziemy zadowoleni :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciągle wierzę, że kiedyś te super posty mi się przydadzą :*

  OdpowiedzUsuń